poniedziałek, 25 czerwca 2012

Żaden pies Ci Go nie zastąpi.

Bardzo dużo osób pisało, pisze i zapewne będzie pisać, że m.in ich pies im nie wystarcza, nie dopełnia ich.
A ja na dzisiejszym długim spacerze z Odusiem uświadomiłam sobie, że mimo wszystko żaden pies nie dopełniłby, nie dopełni mnie tak jak dopełnia mnie Odi.
Może i Odiego nie interesuje frisbee, bieganie za patykiem, pływanie itd. może nie mogę Go spuścić ze smyczy na spacerze, ale i tak kocham Go ponad wszystko. Daje mi siebie. Po prostu. Kocham Go za to jaki jest. Kocham Go za jego wyładowywanie się na poduszkach, kocham Go za to, że goni koty, kocham Go za to, że straszy kury i przyprawia je o zawał serca, kocham Go za to, że kopie na podwórku i w ogrodzie dziury tak głębokie, że kiedy do nich wpadnie nie może wyjść i czeka aż ktoś go wyciągnie oraz za wszystko. Kocham jego zalety jak i wady. Jest On dla mnie najwspanialszym psem na Świecie i nigdy nie przyszło mi na myśl, żeby zamienić Go na innego psa.
Doceń to co masz, bo niektórzy nie mogą tego mieć.
A pies i Jego wierność jest najlepszym co mogłeś dostać od Boga. 

4 komentarze:

 1. Masz całkowitą rację .
  Piękna notka .
  Też kocham swojego pupilka za wszystko <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja pomimo, że Fiodor nigdy nie był moim marzeniem, zawsze będę go kochać bo...to on dał mi wiarę w lepsze jutro i choć wszyscy moi "przyjaciele" odeszli, on pozostał i kocha mnie za to, jaka naprawdę jestem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Racja ; )
  To mądre słowa,lecz człowiek w chwilach słabości wygaduje bzdury,których później żałuje ,sama jestem takim człowiekiem .
  Zdarzyło mi się kiedyś powiedzieć ,że oddałabym Czikę,ale nigdy nie zrobiłabym czegoś takiego . To były słowa wyrzucane ze mnie bez przemyślenia .

  OdpowiedzUsuń
 4. masz cołkowita rację,myslę tak samo;)
  Majlo nie musi mi tańczyć na plecach abym uważała go za mądrego.
  Nie musi być idealny!!
  Nie musi być jak border collie!!!
  I nie musi znać wielu sztuczek,komend i psich sportów
  Niech pies będzie po prostu sobą za to go kochamy i będziemy kochać.

  OdpowiedzUsuń